ПАРАЦЕТАМОЛ

◊ Супозитории ректални за деца от бяло към бяло, с кремаво или бяло, жълтеникаво оцветяване, торпедообразна форма.

Помощни вещества: твърда мастна основа за получаване на супозитория с маса 1,25 g.

5 бр. - опаковки клетъчни планиметрични (2) - опаковки от картон.

Ненаркотичен аналгетик, блокира COX1 и COX2 главно в централната нервна система, които засягат центровете на болката и терморегулацията. В възпалени тъкани клетъчните пероксидази неутрализират ефекта на парацетамол върху СОХ, което обяснява почти пълната липса на противовъзпалителен ефект. Липсата на блокиращ ефект върху синтеза на Pg в периферните тъкани причинява липса на отрицателно въздействие върху вода сол метаболизъм (забавяне Na + и вода) и лигавицата на стомашно-чревния тракт.

Абсорбция - висока, TCмакс - 0.5-2 часа; Cмакс - 5-20 мкг / мл. Връзка с плазмени протеини - 15%. Прониква през BBB. По-малко от 1% от дозата парацетамол, взета от кърмещата майка, прониква в кърмата. Метаболизира в черния дроб по три основни начина: конюгация с глюкурониди, конюгация със сулфати, окисляване с микрозомални ензими на черния дроб. В последния случай се образуват токсични междинни метаболити, които впоследствие се конюгират с глутатион и след това с цистеин и меркапторова киселина. Основните изоензими на цитохром Р450 за даден път са изоензим CYP2E1 (за предпочитане), CYP1A2 и CYP3A4 (второстепенна роля). При дефицит на глутатион тези метаболити могат да причинят увреждане и некроза на хепатоцитите.

Допълнителните метаболитни пътища включват хидроксилиране до 3-хидроксипарацетамол и метоксилиране до 3-метоксипарацетамол, които след това се конюгират с глюкурониди или сулфати.

При възрастни преобладава глюкуронацията, при новородени (включително недоносени) и малки деца, сулфатиране. Конюгираните метаболити на парацетамол (глюкурониди, сулфати и конюгати с глутатион) имат ниска фармакологична (включително токсична) активност.

T1/2 - 1-4 часа Той се екскретира чрез бъбреците под формата на метаболити, главно конюгати, само 3% непроменени.

Прилага се при деца на възраст от 3 месеца до 12 години като:

- антипиретични средства за остри респираторни инфекции, грип, детски инфекции, реакции след реакцията и други състояния, придружени от треска;

- болкоуспокояващ синдром с лек и умерен интензитет, включващ: главоболие и зъбобол, мускулни болки, невралгия, болка при наранявания и изгаряния.

Свръхчувствителност, период на новородени (до 1 месец).

С повишено внимание. Бъбречна и чернодробна недостатъчност, доброкачествен хипербилирубинемия (включително синдром на Gilbert), вирусен хепатит, заболявания на кръвта (левкопения, тромбоцитопения), ранно детство (до 3 месеца.).

Множество на допускане 2-4 пъти на ден; интервал - не по-малко от 4 часа.

Дозата зависи от възрастта и телесното тегло на детето. Средната единична доза е 10-12 mg / kg телесно тегло. Максималната дневна доза парацетамол не трябва да надвишава 60 mg / kg телесно тегло.

В зависимост от възрастта се препоръчват следните единични дози:

от 6 до 12 месеца - 0,5-1 супозитории (50-100 mg);

от 1 година до 3 години - 1-1,5 супозитории (100-150 mg);

от 3 до 5 години - 1.5-2 супозитории от (150-200 mg);

от 5 до 10 години - 2,5-3,5 супозитории (250-350 mg);

от 10 до 12 години - 3,5-5 супозитории (350-500 mg).

Не приемайте лекарството повече от 3 дни като антипиретик и 5 дни като упойка, без да предписвате лекар! При деца под 3 месеца може да се използва при повишена температура, причинена от ваксинация (ваксинация). При всички други показания парацетамол при деца на възраст под 3 месеца се използва само според указанията на лекаря.

Алергични реакции (включително кожен обрив, сърбеж, ангиоедем).

Рядко - нарушения на хематопоезата (анемия, тромбоцитопения, метхемоглобинемия).

симптоми: през първите 24 часа след прилагане на стомашно-чревни нарушения (диария, загуба на апетит, гадене, повръщане, спазми, болка в стомаха), чернодробни симптоми дисфункция може да се появи след 12-48 часа след предозирането (тежестта на некроза зависи пряко от предозиране степен) - повишена активност на "чернодробните" трансаминази, увеличаване на протромбиновото време; подробна клинична картина на увреждане на черния дроб се проявява след 1-6 дни. При тежко предозиране - чернодробна недостатъчност с прогресивна енцефалопатия. Рядко чернодробна дисфункция развива мълния и може да се усложнява от бъбречна недостатъчност (тубуларна некроза).

лечение: прилагане донор на SH-групи, и синтезът на прекурсори на глутатион-метионин за 8-9 часа след предозирането и N-ацетилцистеин - 12 часа необходимостта от допълнителни терапевтични дейности (нататъшно провеждане метионин интравенозно N - ацетилцистеин). определени в зависимост от концентрацията парацетамол в кръвта, както и от времето, изминало след приложението му.

Стимуланти микрозомален окисление в черния дроб (фенитоин, етанол, барбитурати, flumetsinol, рифампицин, фенилбутазон, трициклични антидепресанти) увеличаване на производството на хидроксилирани активни метаболити, което прави възможността за развитие на хепатотоксичност с малки предозиране. Инхибиторите на микрозомалното окисление (включително циметидин) намаляват риска от хепатотоксични ефекти. Когато се приема заедно със салицилати, нефротоксичният ефект на парацетамол се увеличава. Комбинацията с хлорамфеникол води до повишаване на токсичните свойства на последния. Укрепва ефекта на антикоагулантите на косвеното действие и намалява ефективността на урикосуричните лекарства.

Парацетамол не трябва да се прилага едновременно с други лекарства, съдържащи парацетамол, тъй като това може да доведе до предозиране на парацетамол. При употребата на лекарството за повече от 5-7 дни е необходимо да се следи периферната кръв и функционалното състояние на черния дроб. Парацетамолът нарушава резултатите от лабораторните изследвания на глюкозата и пикочната киселина в кръвната плазма.

Противопоказан в периода на новородени (до 1 месец).

С повишено внимание: ранна детска възраст (до 3 месеца).

На сухо, тъмно място при температура не по-висока от 15 ° С

Срок на съхранение. 2 години. Не използвайте след изтичане на срока на годност, отбелязан върху опаковката.

Свещи "Парацетамол": инструкции за употреба за бебета и деца през годината

Повишаването на телесната температура придружава много детски болести, както инфекциозни, така и неинфекциозни. Този симптом съпътства изригването на зъбите на бебето и периода след въвеждането на ваксинациите. Често в такива случаи лекарят предписва парацетамол, тъй като това лекарство се предава от тялото на детето по-добре от други антипиретични лекарства.

Състав и форма на лекарството

В супозитории, както във всяка друга форма на дозиране на лекарството, активно вещество един - парацетамол (р-atsetaminoferol). При дози от лекарството, има четири: 0.125 гр, 0.25 д, 0.5 д, 1.0 гр При деца свещи парацетамол най-чист и безопасен, тъй като в допълнение към основния компонент компонент и мазнини в твърда форма, те нямат други допълнителни вещества.

Тази характеристика на свещите позволява на педиатър да ги предпише дори и на бебета. Супозиториите ректални са практически безопасни за организма на детето. Тяхната бионаличност е значително по-висока в сравнение с други разновидности на това лекарство. Продуктът се произвежда в картонени кутии, съдържащи две контурни клетки. Във всяка контурна клетка има 5 малки торпедообразни свещи.

В какви случаи е назначен лекарството?

Предписва се за следните патологии:

  • треска в ARVI, болки в гърлото, грип;
  • невралгия;
  • миалгия;
  • зъбобол;
  • болков синдром с всякаква интензивност, локализация;
  • артралгия;
  • болка от травматичен произход;
  • мигрена;
  • менструалната болка.

Трябва да се отбележи, че противовъзпалителен ефект на лекарството се изразява в много слаба, така че лекарят ще ви предпише допълнително лечение в случай, ще се наложи да действа от възпаление. Това определя колко е важно да се консултирате с квалифициран специалист преди да започнете лечението. Новородените под 1 месец от това лекарство не са показани.

Инструкции за употреба Парацетамол

Като лекарство, което намалява температурата, парацетамол се използва не повече от три последователни дни и като средство за облекчаване на болка с различна етиология - не повече от пет. За да се увеличи или намали дозата, а също и да се прекрати приемането на лекарството, може да се договори само с лекаря, който лекува бебето.

Дозировка и прием за бебета до 1 година

При лечението на новородени, лечението най-често не се използва. За бебето от 3 месеца е необходимо да се закупят ректални супозитории с доза парацетамол 125 mg. На ден не се допуска повече от 4 свещи с интервал от най-малко 4 часа. Препоръчва се лекарството да се използва не по-често от 2-4 пъти на ден. Лекарите съветват да се използва свещ за нощта, тъй като в този момент се наблюдава максимално повишаване на температурата.

Важно е да се спазват дозовите и интервали от време много точно, да не се допуска предозиране, така че лекарството да не дава нежелани ефекти на детето. Продължителността на лечението не трябва да надвишава 5-7 дни. Парацетамол в тази форма е отлични облекчава болката и температура, докато ефектът на ректално приложение означава трае по-дълго от суспензията от прием с парацетамол като активен компонент.

Изчисляване на дозировката за деца на възраст от 1 година

  • Бебета от една до три години с телесно тегло до 15 кг, 1 свещ се прилага с 125 мг парацетамол на всеки 6 часа преди температурата да се нормализира.
  • На 3-6-годишна възраст деца с тегло 16-21 kg ще получат единична доза от 250 mg от активното вещество. Интервалът е на всеки 8-12 часа. Дневният максимум е 1000 mg.
  • Децата във възрастовия диапазон от 6-12 години и тежащи до 35 кг за едно приложение използват свещ с доза от 250-500 мг от активната съставка. Множество на приложение - 3-4 пъти на ден.
  • Дозата за деца на възраст 12 години и тегло над 35 кг ще бъде 500 mg на прием. Интервалът между лекарствата е 6 часа. Максималната допустима обща доза за деня е 2000 mg.
Интервалът между прилагането на ректални супозитории е 4-8 часа (в зависимост от това колко бързо се повишава температурата)

Използвайте свещи само ако е необходимо и според указанията - при синдром на висока температура, болка. Продължителността на лечението не надвишава 3 дни, в изключителни случаи педиатърът може да удължи лекарството с това лекарство на 5-6 дни.

Следва да се отбележи, че индикацията за въвеждане на свещ е температура от 38,5 ° C и по-висока. Понякога, при животозастрашаващи състояния, лекарят може да предпише употребата на това лекарство при по-ниски температурни стойности. Ако тялото на детето е отслабено, препоръчителната доза трябва да бъде намалена с една трета или дори двукратно.

Противопоказания и възможни нежелани реакции

Безопасността на парацетамол при деца е относителна. Лекарите забраняват употребата на това лекарство в следните патологии:

  • алергия към компонентите на агента;
  • астма;
  • кръвни заболявания;
  • чернодробно заболяване;
  • диабет (в суспензията съдържа захароза);
  • стомашна язва;
  • нарушено кръвосъсирване;
  • бъбречно заболяване;
Ректален антипиретик има своите противопоказания, един от които е диария (лекарството просто не може да бъде асимилирано от тялото)
  • реакция с други нестероидни противовъзпалителни средства в миналото;
  • диария;
  • заболявания на ректума;
  • липса на глюкоза-6-фосфат дехидрогеназа;
  • кървене от ректума.

В редки случаи малките деца могат да получат кожни реакции под формата на сърбящ обрив. Ако организмът има недостиг на глутатион Парацетамол може да действа на черния дроб опияняващо, така че лекарите препоръчват повишено внимание при употребата на този наркотик при деца, както и да се придържате към дозировката в съответствие с инструкциите.

Ако едно дете получаване всеки друг агент с пара-atsetaminoferolom като активно вещество (Tsefekon, Panadol и др.), Е необходимо да се запази интервала от време за 4 часа преди прилагане на супозитории. В противен случай може да възникне свръхдоза и отравяне на организма с парацетамол.

В случай, че бебето има аномалии в черния дроб или ако схемата на дозиране е нарушена съгласно инструкциите, следните симптоми могат да настъпят в рамките на 24 часа:

  • коремна болка;
  • гадене;
  • повръщане;
  • симптоматичен панкреатит;
  • бледността на кожата;
  • аритмия;
  • нарушаване на трансформацията на захарите в тялото;
  • анемия;
  • неутропения;
  • агранулоцитоза;
  • панцитопения;
  • дразнене на ректума;
  • тенезъм;
  • метхемоглобинемия;
  • уртикария;
  • анафилактични реакции;
  • левкопения;
  • Ангиоедем.
Лекарството почти няма странични ефекти, но при предозиране те са възможни

Ако имате някакви нежелани реакции, свързани с употребата на това лекарство, трябва незабавно да го преустановите и да потърсите помощ от специалист. В повечето случаи децата толерират добре този лекарствен продукт и такива явления са рядкост, но не може да се пренебрегне възможността за появата им.

С особено внимание, парацетамол трябва да се използва при деца със синдром на Гилбърт. Ако поради невежество продължи терапията повече от 7 дни, е необходимо да се направи кръвен и чернодробен преглед. Докато като тези данни на лекарствената терапия на захар и пикочна киселина в плазмата може да бъде значително нарушена, и следователно тези тестове препоръчва да вземат 1-2 седмици след завършване на лечението.

Аналози на парацетамол

Аналозите и търговските наименования в Парацетамол са доста, така че намирането на аптека, подходяща за дозировката и формата на лекарството, няма да бъде трудно.

Най-често се използват следните лекарства като заместител на парацетамол:

  • Западно лекарство Ацетаминофен - лекарство, което има подобен състав и режим на дозиране;
  • Cephecon-D, който има добър антипиретичен ефект;
  • Meksalen наркотици;
  • лекарство за Panadol;
  • всички известни Efferalgan.

Въпреки общата принадлежност към групата и механизма на действие, дозите на тези лекарства и възрастовите граници са различни, така че само компетентен експерт може да избере подходящото средство за защита. Само той може да избере оптималната доза за конкретен пациент и да определи правилното средство за защита с възможно най-малко рискове.

парацетамол

Описанието е актуално 07.07.2015

  • Латино име: Парацетамол
  • ATX код: N02BE01
  • Активна съставка: Парацетамол (парацетамол)
  • производител: Rozfarm Ltd., Pharmstandard-Leksredstva, Биохимик, Pharm, Dalkhimpharm, Irbit химико-фармацевтичната растение, Farmapol-Волга Mega Pharm (Русия), Anqiu Lu Един Pharmaceutical Co. (China), OOO Фармацевтична компания "Здраве" (Украйна)

структура

Съставът на Парацетамол в таблетки включва 500 или 200 mg от активното вещество.

Съставът на лекарството във формата ректални супозитории включва 50, 100, 150, 250 или 500 mg от активното вещество.

Съставът на парацетамол, произведен под формата сироп, активното вещество е включено в концентрация от 24 mg / ml.

Форма на издаване

  • таблетки (6 или 10 парчета всяка в блистери или безклетъчни опаковки);
  • сироп 2,4% (50 ml бутилки);
  • суспензия от 2,4% (100 ml бутилки);
  • ректални супозитории 0,08, 0,17 и 0,33 g (5 бр. В облицовка с плоска опаковка, 2 опаковки на опаковка).

Кодът на ОКПД за парацетамол е 24.41.20.195.

Фармакологично действие

Фармакологичната група, за която се отнася агентът, ненаркотични аналгетици, включително нестероидни и други противовъзпалителни средства.

Наркотикът има антипирептичен и аналгетик действие.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Парацетамолът е ненаркотичен аналгетик, свойствата и механизмът на действие се дължат на способността да се блокират (главно в централната нервна система) СОХ-1 и СОХ-2, като същевременно действат върху центровете на терморегулация и болка.

Лекарството не противовъзпалително действие (противовъзпалителен ефект толкова малка, че да бъде незначително) се дължи на факта, че влиянието на веществото на СОХ неутрализира в възпалени тъкани от ензима пероксидаза.

Липсата на блокиращ ефект върху синтеза на Pg в периферните тъкани определя липсата на отрицателно влияние върху метаболизма на водата и електролитите в тялото, както и върху лигавицата на храносмилателния канал.

Абсорбцията на препарата е висока, Cmax е от 5 до 20 μg / ml. Концентрацията в кръвта достига максимум в рамките на 0.5-2 часа. Веществото може да мине през BBB.

Парацетамол в HS навлиза в млякото на кърмещата майка в количество, което не надвишава 1%.

Biotransformiruetsya вещество в черния дроб. Ако метаболизиране извършва под въздействието на микрозомални чернодробните ензими произвежда токсични продукти на метаболизма посредник (по-специално, N-ацетил-Ь-бензохинонимин), че при ниски нива на глутатион в тялото може да причини увреждане и некроза на чернодробните клетки.

Складовете на глутатион се изчерпват, когато се вземат 10 или повече грама парацетамол.

Две други пътища на парацетамол - конюгиране с сулфат (преобладаващи при деца, особено тези, родено преждевременно) и конюгиране с glukuronidami (преобладаващи при възрастни).

Конюгираните метаболични продукти проявяват ниска фармакологична активност (включително токсична).

T1 / 2 - от 1 до 4 часа (при възрастните тази цифра може да бъде голяма). Той се екскретира главно под формата на конюгати от бъбреците. Само 3% от взетия парацетамол се екскретира в чиста форма.

Индикации за употреба

Показания за парацетамол:

  • синдром на болка (лекарството се приема с зъбобол, с algodismenoree, с главоболие, невралгия, миалгия, артралгия, мигрена);
  • развиващи се на фона на инфекциозни заболявания трескави условия.

Прахообразното хапче е спешна помощ от акне (приложете лекарството в засегнатата област за не повече от 10 минути).

Когато е необходимо бързо отстраняване на болка и възпаление (например след операция), както и в ситуации, при които не е възможно приемане на таблетки / суспензия, може да се приложи парацетамол IV.

Лекарството е предназначено за симптоматично лечение, което намалява интензивността на възпалението и болката по време на употреба. За прогресията на заболяването няма ефект.

Защо е необходим парацетамол за настинка?

Какво представлява парацетамол? Това е не-наркотично средство за защита с подчертана антипиретична ефикасност, която позволява спиране на болката с минимални възможни негативни последици за тялото.

Скоростта на използване на наркотици от настинки се дължи на факта, че характерните симптоми на простуда сцена са високи (често резки) температура увеличава с увеличаване на температурата на тялото, слабост, неразположение, болка (изразени обикновено като мигрена).

Основното предимство на използването на парацетамол за температурата е това антипиретично действие Лекарството е близо до естествените механизми на охлаждане на тялото.

Влияейки върху централната нервна система, лекарството локализира ефекта в хипоталамуса, което допринася за нормализирането на процеса на терморегулация и позволява активирането на защитните механизми на тялото.

В допълнение, в сравнение с повечето други НСПВС, лекарството действа избирателно и провокира минимално количество странични ефекти.

Парацетамолът помага ли с главоболие?

Лекарството е ефективно за всяка болка с умерен интензитет. Въпреки това, той е предназначен за симптоматично лечение. Това означава, че лекарството помага да се елиминират симптомите, без да се елиминира причината, която ги причинява. Използвайте го трябва да бъде еднократно.

Противопоказания за парацетамол

Противопоказанията за употребата на лекарството са свръхчувствителност, вродена хипербилирубинемия, дефицит на ензима G6PD, тежка бъбречна / чернодробна патология, кръвни заболявания, алкохолизъм, левкопения, изразена анемия.

Странични ефекти

Нежеланите реакции най-често се проявяват под формата на реакции на свръхчувствителност. симптоми алергии върху препарата: уртикария, сърбеж на кожата, обрив външен вид, ангиоедем.

Понякога лекарството може да бъде придружено от смущения хемопоеза (агранулоцитоза, тромбоцитопения, панцитопения, левкопения, неутропения) и диспептични феномени.

При продължителен прием на високи дози е възможно хепатотоксично действие.

Инструкции за употреба Парацетамол

Парацетамол таблетки: инструкции за употреба. Мога ли да дам хапчета на деца?

Дозировка за възрастни и деца над 12 години (при условие, че теглото им надхвърля 40 кг) - до 4 г / ден. (20 таблетки от 200 mg или 8 таблетки по 500 mg всяка).

Дозата Paracetamol MS, парацетамол UBF и препарати от други производители, които се предлагат под формата на таблетки, са 500 mg (ако е необходимо, 1 g) за 1 доза. Вземете Парацетамол в таблетки може да бъде до 4 рубли / ден. Лечението продължава за 5-7 дни.

Дайте детето си на дете Парацетамол в таблетки може да бъде на възраст от 2 години. Оптималната доза парацетамол в таблетки за малки деца е 0,5 таб. 200 mg на всеки 4-6 часа На 6-годишна възраст дайте на детето цяла таблетка от 200 mg със същата честота на приложение.

Парацетамол в таблетки 325 mg се използва от 10-годишна възраст. За деца на възраст 10-12 години се предписва навлизане на 325 mg 2 или 3 r / ден. (не превишава максималната допустима доза, която за тази група пациенти е 1,5 g / дневно).

Възрастни и деца над 12-годишна възраст се препоръчва да приемат 1-3 таблетки на всеки 4-6 часа. Интервалите между дозите не трябва да са по-малки от 4 часа и дозата е по-голяма от 4 g / дневно.

При кърмене и по време на бременност Парацетамол не е включен в списъка на забранените лекарства. Ако го приемате при кърмене на бебето при терапевтична доза и през интервалите, препоръчани в инструкцията, концентрацията в млякото няма да надвишава 0,04-0,23% от общата доза на лекарството.

Инструкции за свещи: колко често мога да взема и след колко време лекарството действа под формата на супозитории?

Свещите са предназначени за ректална употреба. Въведете супозиториите в ректума трябва да бъде след почистване на червата.

Възрастните получават 1 таблетка. 500 mg от 1 до 4 дни; най-високата доза е 1 g на прием или 4 g / ден.

Инструкции за свещи Парацетамол за деца

Дозата на лекарството в свещи за деца се изчислява в зависимост от теглото на детето и неговата възраст. Бебешки свещи 0,08 g се използват от 3-месечна възраст, за деца на възраст от 12 месеца до 6 години се препоръчват свещи 0,17 g, за третиране на деца на възраст 7-12 години се използват 0,33 g свещи.

Въведете ги един по един, като запазите между въведенията най-малко 4-часови интервали, 3 или 4 бр. през деня (в зависимост от състоянието на детето).

Ако сравним ефективността на сиропа Парацетамол с ефективността на супозиториите (тези лекарствени форми най-често се предписват за деца), първото действа по-бързо, а другото - повече.

Тъй като използването на супозитории е по-удобно и безопасно в сравнение с таблетките, тяхното използване е още по-важно, колкото по-младо е детето. Това са свещи с парацетамол за новородени, които са оптимална дозирана форма.

Токсичната доза за дете е 150 (или повече) mg / kg. Това означава, че ако детето тежи 20 кг, смъртта от наркотика може да се появи, дори ако приемате 3 г / ден.

При избора на единична доза, формулата се използва: 10-15 mg / kg 2-3 пъти на ден, след 4-6 часа. Най-високата доза парацетамол за деца не трябва да надвишава 60 mg / kg / ден.

Педиатричен парацетамол: инструкция за употреба на сироп и суспензия

Детският сироп може да се използва за лечение на бебета над 3 месеца. Детското суспендиране, тъй като не съдържа захар, може да се използва от 1 месец.

Единична доза от сиропа за деца 3-12 месеца -. ½-1 чаена лъжичка за деца на възраст от 12 месеца до 6 години - 1-2 чаени лъжички за деца от 6-14 години - 4/2 ч.л.... Множеството приложения се променя от 1 до 4 пъти на ден (давайки на детето лекарството не трябва да бъде повече от веднъж на 4 часа).

Суспензията за деца се дозира по сходен начин. Как да се даде на деца до 3 месеца на наркотици, може само да кажете на лекаря.

Дозировката на детския парацетамол трябва да бъде избрана също така като се вземе предвид телесното тегло на детето. Дозата не трябва да надвишава 10-15 mg / kg на 1 доза и 60 mg / kg / ден. Това означава, че ако детето е на 3 години, дозировката на лекарството (при средно тегло от 15 кг) ще бъде 150-225 mg на 1 прием.

Ако сиропът или суспензията за кърмачета нямат желания ефект при посочената доза, лекарството трябва да бъде заменено с аналог с друго активно вещество.

Понякога за отстраняване на фебрилно състояние, комбинация от парацетамол и парацетамол analginum (при температура от 38.5 ° C и по-висока, която не се разваля зле). Дозировката на лекарствата е, както следва:

  • Парацетамол - според инструкциите, като се вземат предвид теглото / възрастта;
  • analgene 0.3-0.5 mg / kg.

Тази комбинация не може да се използва често, защото приложение на analginum допринася за необратими промени в състава на кръвта.

Лекарите на линейката да свалят много висока температура, да прилагат лекарството в комбинация антихистамини и други аналгетици, антипиретици.

Един от вариантите на така наречените "тройни" - "analgene + аспирин + Парацетамол. " Като допълнение към парацетамол могат да се използват следните формулировки: Nospanum + suprastin, Nospanum + analgene или analgene + suprastin.

Nospanum (тя може да бъде заменена папаверин) насърчава откриването на спастични капиляри, антихистамини (suprastin, tavegil) засилват действието антипиретици.

Колко бързо действа лекарството?

След колко лекарството започва да действа, зависи от това кога е приет. В резултат на това е възможно най-скоро, лекарството се приема един час или два пъти след хранене. Ако я пиете веднага след хранене, действието се развива по-бавно.

Как да приемате парацетамол при температура?

Като а антипиретици може да се използва за не повече от 3 последователни дни.

Как да приемате лекарството за болка?

Продължителността на курса, ако лекарството се използва за спиране на болката, не трябва да надвишава 5 дни. Лекарят трябва да определи целесъобразността на по-нататъшната употреба.

Като приемате парацетамол от зъбобол или от главата, трябва да запомните, че лекарството премахва симптомите, но не лекува основното заболяване.

Предозиране на парацетамол

Симптоми на предозиране, които се проявяват през първия ден:

  • гадене;
  • бледността на кожата;
  • повръщане;
  • коремна болка;
  • анорексия;
  • метаболитна ацидоза;
  • нарушен глюкозен метаболизъм.

След 12-48 часа може да се появи признаци на чернодробна дисфункция.

Тежкото отравяне провокира:

Най-тежката последица от предозирането - смърт.

Лечението включва приложение на пациента в продължение на 8-9 часа ацетилцистеин и метионин, които са прекурсори на синтеза на глутатион, както и донори на SH-групи.

Допълнителното лечение зависи от продължителността на приема на лекарството и концентрацията му в кръвта.

взаимодействие

Лекарството намалява ефикасността урикосурични средства. Едновременната употреба на високи дози от агента увеличава ефекта на антикоагуланти, като намалява производството на прокоагуланти в черния дроб.

Лекарства, които индуцират чернодробни микрозомни окисление, етанол и хепатотоксични средства стимулират производството на хидроксилирани активни метаболити, които могат да предизвикат развитието на тежка интоксикация дори при малка предозиране.

Ефективността на лекарството е намалена с продължително лечение барбитурати. Етанолът провокира развитието на остър панкреатит. Лекарствата, които подтискат микрозомалното окисление в черния дроб, намаляват риска от хепатотоксични ефекти.

Дългосрочната съвместна употреба с други НСПВС може да доведе до развитието на бъбречна папиларна некроза, "Аналгетична" нефропатия, офанзива терминален (дистрофичен) стадий на бъбречна недостатъчност.

Едновременното приложение на лекарството (във високи дози) и салицилати за дълго време увеличава вероятността за развитие рак на пикочния мехур или бъбреците. дифлунизал повишава концентрацията на парацетамол в кръвната плазма с 50% и следователно риска от развитие хепатотоксичност.

Миелотоксични средства повишаване на хематологичната активност на лекарството, спазмолитици - забавяне на усвояването му, хелатори и холестерол - намаляване на бионаличността.

Условия за продажба

Условия за съхранение

Да се ​​пази от светлина и влага, да се пази от деца. Оптималната температура за съхранение на сиропа - не по-ниска от 18 ° С (замразяване пушене лекарство), супозитории - не по-висока от 20 ° С

Дата на изтичане на срока

Свещи и сироп - 2 години, таблетки - 3 години.

Специални инструкции

Парацетамолът е антибиотик или не?

Лекарството не е антибиотик, а действието му е насочено към намаляване на болката и намаляване на температурата. антибиотици потискат растежа и размножаването на бактериите.

Дали наркотикът увеличава или намалява налягането?

Известно е, че лекарството няма ефект върху стойностите на кръвното налягане (ВН).

Лекарството може да допринесе за нормализиране на налягането само косвено, ако неговото увеличение е реакция на болка (намаляване на тежестта на парацетамол и намаляване на кръвното налягане).

Каква е разликата между парацетамол на различни производители?

Препаратите на различни производители могат да се различават леко в състава на помощните компоненти и в цената. Основата е същата.

По този начин, разликата е в това, което Paracetamol MC помага и от какво Paracetamol BFB в таблетки, не.

Рецепта на латински (проба):
Rp: Sup. Парацетамоли 0,05 (0,1, 0,25)
D.t.d. N 10 в sup.

Rp: Tab. Парацетамоли 0.2
D.t.d. N 1 опаковка.
S. ½ таблетка 2-3 р / д

аналози

Парацетамол-съдържащи препарати: Парацетамол 325, Парацетамол MS, Strimol, Flyutabs, Perfalgan, Парацетамол екстракт, Парацетамол UBF, Cefekon D, Efferalgan, Панадо Далерон, Ifimol.

Аналози с подобен механизъм на действие, но отлично активно вещество: Antigrippin, Antiflu, Kaffetin, Coldrex, Maxicold, Novalgin, Panadol Extra, solpadein, Theraflu, Femizol, Fervex.

Кое е по-добро: Парацетамол или Ибупрофен?

ибупрофен (Nurofen) има по-широк спектър на действие и по-благоприятно, в сравнение с парацетамол, влияе върху температурната крива. Ефектът от прилагането му е по-бързо (в рамките на 15-25 минути) и се съхранява по-дълго (до 8 часа), в допълнение, лекарството се счита за по-малко вредни и по-малко вероятно да предизвика алергични реакции.

ибупрофен по-добре от неговата колега премахва критично високата температура. Многократно (за контрол на хипертермия) се използва много по-рядко от парацетамол.

Силата на антипиретичното действие е сравнима, ибупрофен, в допълнение към аналгетичното и антипиретичното действие също ефективно отстранява възпалението в периферните тъкани. Това се дължи на факта, че парацетамол действа предимно в централната нервна система и ибупрофен - потиска синтеза на Pg не толкова в централната нервна система, колкото в възпалените периферни тъкани.

Тоест, при изразено периферно възпаление, изборът трябва да бъде направен в полза на Nurofen и други лекарства на базата на ибупрофен.

В отговор на въпроса "Какво да изберем, парацетамол или нурофен?" Лекарите препоръчват да се започне лечение на малки деца с монотерапия ибупрофен. Ако трябва спешно да намалите температурата, можете да използвате някое от лекарствата. Последващото лечение трябва да бъде съгласувано с лекаря. Трябва да се отбележи, че супозиториите с ибупрофен са противопоказани за деца с тегло до 6 кг и суспензия за деца до 3 месеца.

Възможно ли е да се редуват Нурофен или Парацетамол?

Използването на парацетамол и ибупрофен заедно могат да бъдат оправдани, ако температурата е лошо съборена, като се използва всяко от лекарствата в монотерапия. Средствата се използват последователно. В зависимост от ситуацията, например, лекарят може да посъветва да даде детето Nurofen, и след 10 минути го сложи свещник с парацетамол.

Какво е по-добре - парацетамол или аспирин?

Ако сравните лекарствата, те имат същия ефект, когато трябва да намалите топлината.

Какво е това? аспирин? аналгетик и трескав въз основа на ацетилсалицилова киселина, НСПВС с всички присъщи лекарства в тази група са нежелани реакции.

Избирайки най-доброто от температурата, трябва да знаете това аспирин бързо и по-ефективно премахва топлината, но рискът от предозиране е много по-висок от риска от предозиране с парацетамол, освен това използването на аспирин когато вирусна инфекция може да предизвика дете Синдром на Ray - усложнение, което при всеки 5-ти случай води до смърт.

аспирин действа върху същите структури на мозъка и черния дроб като отделни вируси, затова се използва като безопасно и най-ефективно средство за хипертермия, което се придружава от бактериални инфекции (пиелонефрит, възпалено гърло и т.н.). Парацетамолът е най-предпочитаният наркотик вирусни инфекции.

Парацетамол и аспирин заедно са включени в препарата Parkotset, който се използва за лечение настинки и грип.

Съвместимост с алкохола

Парацетамолът и алкохолът са несъвместими.

В Уикипедия се отбелязва, че фаталната доза парацетамол за възрастен е 10 или повече грама. До смъртоносния резултат води тежко чернодробно увреждане, чиято причина е рязкото намаляване на запасите от глутатион и натрупването на токсични продукти от междинния метаболизъм, които имат хепатотоксичен ефект.

Мъжете, които редовно консумират повече от 200 мл вино или 700 мл бира на ден (за жените е 100 мл вино или 350 мл бира) летална доза дори може да бъде терапевтична доза от лекарството, особено ако между парацетамол и алкохол малко време е минало.

Мога ли да приемам парацетамол с антибиотици?

трескав може да се използва в комбинация с антибиотици. Много е важно лекарствата да не се приемат на празен стомах, а интервалът между приема им да е поне 20-30 минути.

Парацетамол по време на бременност и кърмене. Мога ли да пия бременни и кърмещи наркотици?

Инструкциите посочват, че лекарството прониква в плацентата, но досега не е установено неблагоприятно въздействие на парацетамол върху развитието на плода.

Мога ли да приемам парацетамол по време на бременност?

По време на изследването е установено, че употребата на лекарството по време на бременност (особено през втората половина на бременността) повишава риска от развитие на респираторни нарушения при детето, астма, алергични прояви, хрипове.

В този случай, в третия триместър, токсичният ефект на инфекциите е не по-малко опасен от този на някои лекарства. Хипертермия в майката може да причини хипоксия в плода.

Приемането на лекарството в 2-ри триместър (т.е. 3 месеца и до около 18 седмици) може да предизвика дефекти в развитието на вътрешните органи на детето, които често се появяват само след раждането. Във връзка с това агентът се предписва за случайна употреба и само в екстремни случаи.

Въпреки това, това е най-безопасното средство аналгетик за бъдещи майки.

По въпроса дали е възможно да се пие парацетамол по време на бременност в ранните етапи, няма окончателен отговор. През първите седмици приемането на лекарството може да предизвика спонтанен аборт и, както и всяко друго лекарство, да стане причина за несъвместимост с животоподобните пороци.

Така че, възможно ли е да приемате бременни Парацетамол? Възможно е, но само ако има доказателства. Преди да пиете хапче, трябва да претегляте плюсовете и минусите. Понякога висока температура на майката е по-малко опасна за плода, отколкото анемия или бъбречен колич в резултат на приемането на лекарството.

Дозировка по време на бременност

Употребата на високи дози по време на бременност може да повлияе неблагоприятно черния дроб и бъбреците. Бременни жени с повишаване на температурата на фона грип или ТОРС трябва да започнете приема на лекарството с 0.5 таб. за 1 рецепция. Максималната продължителност на лечението е 7 дни.

Парацетамол за кърмене. Мога ли да пия кърмещи майки Парацетамол?

Парацетамолът влиза в лактацията в кърмата в минимални количества. Ето защо, ако наркотикът се използва за кърмене за не повече от 3 последователни дни, няма нужда да спрете кърменето.

Оптималната доза за кърмене е не повече от 3-4 таба. 500 mg на ден. Вземете лекарства след кърмене. Следващият път бебето трябва да бъде хранено не по-рано от 3 часа след приемането на хапчето.

Отзиви за парацетамол

Повечето онлайн ревюта за наркотика са коментари за парацетамол. Децата често се разболяват ТОРС, и Парацетамол е лекарство, което е най-ефективно за тези заболявания.

Като цяло, майките реагират добре на лекарството положително. Лечение бързо облекчава температурата, намалява тежестта на нежеланите ефекти на повишена температура, и в същото време се понася добре от пациенти от всички възрасти, рядко причиняват типични странични ефекти на НСПВС.

Лекарите също казват, че най-важното нещо, когато се използва лекарството - да изберем правилната форма на дозиране, за да се изчисли необходимата доза, не забравяйте, че продуктът е предназначен за облекчаване на симптомите, а не за лечение на основното заболяване и, че понижаването на температурата не винаги се нуждаят оправдано.

Цената на Парацетамол: колко струва лекарството в различни дозови форми?

цена Парацетамол в таблетки - от 3,5 UAH / 2,3 рубли. цена Парацетамол в сироп - 14 UAH / 40 рубли., окачване Можете да си купите за 17 UAH / 64 рубли. Свещи за деца цена 10-17 UAH / 32-88 рубли.

Свещи Парацетамол за деца - ръководство за употреба

Парацетамолът в свещите е лекарство, предназначено да облекчи симптомите на заболяването. Според статистиката, наркотикът е едно от най-разпространените наркотици в света. Парацетамол свещи за деца (инструкцията е по-долу) се продава във всяка аптека, тя се освобождава без рецепта.

Индикации за употреба на супозитории

Парацетамол принадлежи към следните фармакологични групи: анилиди, антипиретици, аналгетици. Детските свещи често се използват при фебрилни състояния, причинени от бронхит, пневмония, остри респираторни инфекции или АРИ. Парацетамолът понижава температурата, повишава се до подферилни и фебрилни стойности. Лекарството пречи на производството на интерферон протеин, който ефективно неутрализира вирусите.

Съгласно инструкциите, супозиториите се предписват само за облекчаване на симптомите. Лекарството е ефективно за зъбни, горящи, травматични, неврогенни и главоболие. Лекарството е предписано за артралгия, варицела, алгодисменореи.

Колко години можете да използвате свещи? Супозиториите Парацетамол се допускат в употреба от 3 месеца.

Дозов режим

Въведете лекарството ректално. Една доза от 15 mg / kg дневно не трябва да надвишава 60 mg / kg. Инструкциите за употреба не позволяват употребата на супозитории по-дълги от три дни.

Таблицата ще ви помогне бързо да определите дозировката за децата по възраст.

Ако симптомите все още са смущаващи по време на тридневния период на лечение, трябва да посетите клиниката за възможността за по-нататъшна употреба на лекарството.

Родители на бележката! Преди да използвате свещи, прочетете внимателно инструкциите и взаимодействията с други лекарства, така че да няма свръхдоза. Спазвайте предписаната дозировка и прочетете условията за съхранение на парацетамол.

Правилно използване на свещи

Правилността на използването на свещи играе важна роля в действието им върху тялото. Обмислете как да кандидатствате и кога можете да поставите супозиториите Paracetamol. Преди да използвате свещи едно малко дете получава клизма, възрастен просто трябва да отиде в тоалетната.

Преди да поставите свещ, измийте ръцете си със сапун, поставете бебето върху цевта, натиснете краката до корема. Като приемате парацетамол от капсулата, натиснете бузите на бебето и поставете свещта в ануса. След въвеждането трябва да захванете малките кифлички на бебето, да го държите малко и да го помолите да легне за около половин час.

Важно! Ако се страхувате да нараните кожата на детето със свещ, смажете ануса с вазелин или бебешки крем, преди да използвате свещичката.

Вторият начин за въвеждане на свещ. Поставете бебето на гърба, смажете аналния вход. Сега вземи детето до краката и вдигни. Започнете да въвеждате свещичката. Преминавайки през сфинктера, има малко съпротивление, продължава да влезе в свещта. Лекарството се инжектира на 3 сантиметра. След като сте приключили процедурата, стиснете малките топчета на бебето и задръжте няколко минути, за да продължи лекарството и няма дефекация.

Ако сте предписали едно въведение, то е по-добре да го направите през нощта. Когато тялото почива, тя поема по-добре веществото. Между другото, когато свещичката напълно се разтваря, тя може да тече малко от ануса. В това няма какво да се притеснявате, най-важното, да поставите бебешки гащи или памперси, за да предпазите дивана от петна.

Кога започва действието?

"Колко Парацетамол работи в свещи?" Това е въпрос, който интересува много родители. След като предписвате лекарства, не забравяйте да се консултирате с Вашия лекар веднага след като това или друго лекарство за температура. Можете да поискате по-тежък антипиретик, ако детето бързо повиши телесната температура.

Важно! Свещи Парацетамол е много по-бърз от таблетките, сиропите и суспензиите. Супозиториите започват да понижават температурата след 15-30 минути след приложението. Прочетете каква температура трябва да удряте детето.

В допълнение, предимството на свещите преди оралните антипиретици е, че те не оказват неблагоприятно влияние върху черния дроб, бъбреците и стомаха.

Но във всеки отделен случай действието може да започне по различни начини. За някои деца Парацетамол в свещи не помага изобщо, затова се консултирайте с лекаря няколко пъти какво ви заповяда да не се върнете в болницата за нов лист с рецепта.

Противопоказания за употреба

Ректалните супозитории не могат да се използват за увреждане на ректалната лигавица. Те не могат да се прилагат, ако детето е свръхчувствително към лекарството. Също така, парацетамоловите супозитории са противопоказани като антипиретици и аналгетици при наличие на кръвни заболявания и синдром на Gilbert (конституционна хипербилирубинемия).

Условия на съхранение

Как да съхраняваме свещи? Ректални супозитории Парацетамол не се препоръчва да се съхранява на място, където е влажно и влажно. Те трябва да се съхраняват на сухо място, където слънчевата светлина не достига. Температурата, в която се намират супозиториите, не трябва да превишава 15 градуса.

Датата на производство трябва да бъде отбелязана върху опаковката. Срокът на годност от тази дата е 2 години. След прекратяването му, препоръчително е да не използвате свещи, разбира се, ако не искате да навредите на тялото на детето.

Цената на антипиретичната медицина

Парацетамолът е доста достъпно лекарство. Цената на лекарството, в зависимост от производителя и дозировката (10 броя):

  • Биохимик, 100 мг - 26 рубли;
  • Altfarm, 250 мг - 28 рубли;
  • Биохимик, 500 мг - 33 рубли.

Както можете да видите, Парацетамол е евтин, така че всеки може да си позволи да закупи супозитории.

Какво мога да заменя?

Необходимостта от заместване на лекарството е необходима, когато има нежелани реакции, предозиране. Аналозите на парацетамол се избират от лекаря, като се съсредоточават върху симптомите, възрастта на детето и теглото. Най-известните заместители са Panadol, Perfalgan, Cefekon D, Viburkol, Viferon, Nurofen, Efferalgan и Genferon.

Бъдете винаги
в настроението

Свещи "Парацетамол" за деца: инструкции, аналози и отговори

От Masterweb

Предлага се след регистрация

Ако едно новородено бебе или дете в предучилищна възраст среща с инфекциозна или респираторни заболявания, педиатър-вероятно ще препоръча на родителите да използват свещи "Парацетамол" за деца. В края на краищата, това лекарство има отлични антипиретични и противовъзпалителни свойства.

Но е много важно да знаете как правилно да използвате парацетамоловите супозитории за деца, каква дозировка е приемлива и дали има шанс за странични ефекти.

Обща информация

Това лекарство е аналгетично лекарство, което има слаб противовъзпалителен ефект. Според фармакологичната класификация "Парацетамол" принадлежи към категорията на антипиретичните средства. Тялото на слабото дете толерира това лекарство, особено под формата на свещи, много по-лесно от повечето лекарства със сходни свойства. И той има много по-малко странични ефекти от други съвременни лекарства.

Използвайте това антипиретично лекарство, започнало преди повече от сто години, и все още е в търсенето. Трябва да се отбележи, че употребата на "Парацетамол" е приемлива при лечението не само на деца, но и на бременни жени.

Състав и форма на освобождаване

Във всички сортове на това лекарство, една активна съставка е парацетаминофенол или парацетамол. Концентрацията на този компонент в препарата като правило не надвишава 500 mg, за лечението на бебета е по-добре да се използват продукти, съдържащи 120-250 mg от основната съставка. Свещи "парацетамол" Деца са наистина "чист" състав: в допълнение към активното вещество като спомагателен продукт е само настоящите мастна основа супозитории, даващи пластмаса форма.

Това отчасти обяснява безопасността на лекарството и одобрението на педиатър за употребата му в кърмачетата. Между другото, това е отговорът на родителите, които се интересуват от въпроса дали е възможно децата да свещят парацетамол в продължение на до една година. Това са супозиториите, които са признати за най-сигурната форма на това лекарство. В края на краищата, другите видове лекарства имат по-сложен състав, добавят се и синтетични вещества.

Освен това бионаличността на активното вещество, когато се използват свещички на базата на парацетамол за деца, е значително по-висока, отколкото в случая на таблетки или сироп.

Фармакокинетика

Влиянието върху центъра на болката и терморегулацията се дължи на подтискане на циклооксигеназата, което всъщност премахва дискомфорта. Лекарството обаче достига периферните канали в малко количество, в резултат на което ефектът върху възпалението се концентрира практически до нула.

Безопасността на лекарството, дори и за тялото на детето, се обяснява с пълната липса на влияние върху производството на простагландини. В резултат на това нито метаболизмът на вода и солта, нито мукозната мембрана на храносмилателния апарат са подложени на патологични промени.

Що се отнася до фармакокинетиката на "Парацетамол", трябва да знаете, че:

  • максималното количество активно вещество в биологичните течности може да бъде постигнато не по-рано от половин час след въвеждането на свещта, но в действителност тя понижава температурата на лекарството само след час и половина;
  • Абсорбцията на лекарството е доста висока, процесът се извършва в горните части на храносмилателния тракт и черния дроб;
  • Производните на парацетамол се освобождават естествено от бъбреците, докато само 3% от общото количество на веществото е непроменен продукт, процесът се осъществява в рамките на 1-4 часа след прилагането на супозитории.

Удобства

Лекарството може да проникне в кърмата, поради което се прехвърля на бебето по време на хранене, но не повече от 1% от дозата, която жената е взела. По време на бременността ембрионът също получава незначително количество от веществото. Лекарите също така говорят за способността на съдържащия сулфат парацетамол да влияе върху тъканите на чернодробния паренхим, като допринася за тяхната некроза, в случай че пациентът страда от липса на глутатион.

Индикации за употреба

Свещи "Парацетамол" за деца се използват, като правило, като антипиретичен агент, тъй като неговата ефективност е относително ниска за възпалителни процеси. В този случай причините за повишаване на телесната температура са напълно незначителни. Като правило лекарството се използва за респираторни заболявания и по време на инфекциозни епидемии в детските институции. В по-малка степен супозиториите са подходящи за:

  • главоболие;
  • невралгия;
  • зъбобол;
  • наранявания;
  • мускулна болка.

Съгласно инструкциите за употреба парацетамоловите супозитории за деца се предписват единствено за елиминиране на симптомите и тежестта на клиничната картина на патологията. Въпреки че като цяло лекарството е много ефективно при неврогенни, зъбни, травматични, горящи, главоболие и дори предменструална болка. Наркотикът често се предписва за алгодизъм, пикочна шарка, артралгия.

На каква възраст мога да използвам антипиретични супозитории? Съгласно инструкциите, парацетамолните супозитории за деца (250, 120 и 500 mg) могат да се използват от три месеца.

Противопоказания

Разбира се, както при всяко друго лекарство, безопасността на това лекарство, особено за тялото на слабо дете, е много относителна. Лекарите казват за няколко ограничения за използването на лекарството, в присъствието на което е необходимо да се откаже от "Парацетамол". Така че, за противопоказания е необходимо да носите:

  • патология на черния дроб;
  • аномалии на хематопоезата;
  • индивидуална свръхчувствителност към някоя от съставките на лекарството;
  • стомашна язва;
  • нарушения в работата на бъбреците;
  • бронхиална астма;
  • отрицателна реакция на организма върху ефектите на нестероидни противовъзпалителни средства;
  • възпрепятства кръвосъсирването;
  • захарен диабет.

Според инструкциите, парацетамолните супозитории за деца не трябва да се използват за увреждане на ректалната лигавица. Те не се допускат, ако бебето има свръхчувствителност към лекарството. Освен това, супозиториите не се препоръчват за употреба като аналгетичен и антипиретичен агент за кръвни заболявания и синдром на Gilbert.

Инструкция за свещи "Парацетамол" за деца

По отношение на токсичния ефект на лекарството, дори и при леки дози, лекарите започнаха да споменават само преди няколко години, но до този момент този факт остава недоказан и споровете в това отношение се преследват непрекъснато.

Много педиатри препоръчват на деца от раждането антипиретични лекарства, ако има такава нужда. Други специалисти препоръчват да се дава без аптека. Но въпреки това е възможно да се намали вероятността от хепатотоксични ефекти чрез изоставяне на прекалено дълго лечение и прилагане на минимални дози.

Свещи "Парацетамол" за деца с 250 mg активна съставка най-често се предписват от педиатри за лечение на бебета. Това важи и за децата, които са свръхчувствителни към каквото и да е лекарство.

Допустимо дозиране

Благодарение на използването на свещи максималната концентрация на активното вещество в кръвта се постига много по-бързо от другите антипиретични сиропи и таблетки. Дозировката на лекарството за деца се изчислява в зависимост от теглото на стандартната формула: 15 mg активно вещество на килограм тегло. През деня можете да използвате максимум четири свещи "Парацетамол" за деца с 250 mg активна съставка. Ако супозиториите са предписани с 120 mg от активната съставка, дозата трябва да бъде 20 mg от лекарството за всеки килограм тегло.

аналози

Според прегледите, по отношение на разходите, този наркотик не се нуждае от аналози, тъй като цената му е толкова достъпна. В повечето съвременни страни по света Парацетамол е включен в списъка на основните лекарства, така че продажбата му се контролира от държавата.

Но ако лекарството е противопоказано или не се препоръчва по някаква причина, то може да бъде заменено с всеки друг болкоуспокоител. За да направите това, можете да намерите огромен асортимент от лекарства, подходящи за всеки пациент в аптеките.

Днес количеството продукти, съдържащи парацетамол в състава му, е доста голямо, така че ако е необходимо, заместителят на лекарството няма да бъде труден. Въпреки това, дори при структурна идентичност, аналозите на парацетамол могат да се различават значително в концентрацията на активния ингредиент, в допълнителни компоненти и в общия начин за повлияване на тялото на детето. Обикновено лекарите споменават няколко аналози:

  • "Tsefekon D" - е най-често педиатрична агент като антипиретични свойства, правят препарата под формата на супозитории, които могат да бъдат използвани за лечение на деца, концентрацията на активното вещество е 50, 100 и 150 мг на супозитории;
  • "Viburkol";
  • "Perfalgan";
  • "Nurofen";
  • "Panadol";
  • "Genferon";
  • "Viferon";
  • "Efferalgan".

Отзиви

В продължение на много десетилетия родителите неизменно използват парацетамол за понижаване на телесната температура при децата. Отговорите на лекарството варират леко, но в по-голямата си част те са положителни.

Повечето родители отбелязват високата ефективност на инструмента и скоростта на неговото въздействие. В сравнение с другите форми на медицината, свещите действат много по-бързо. В допълнение, важно предимство на лекарството е неговата ниска цена, поради което тя остава достъпна за всички семейства.

Що се отнася до недостатъците, а след това някои деца симптомите на панкреатит се наблюдават с въвеждането на супозитории: коремни болки, гадене и повръщане. Всички тези признаци обаче се появяват изключително рядко и са доста бързи. С всички тези качества свещи "Парацетамол" сега се счита за един от най-популярните антипиретични средства за лечение на деца.

Може Също Да Харесате

Колко правилно и по-добре да се третира гнойната ангина у дома?

Гнойно възпалено гърло се счита за едно от най-честите инфекциозни заболявания, които се появяват под влиянието на гнойни бактерии и могат да провокират развитието на опасни усложнения.

Как да се грижим за гъстата сопла

Ситуацията, когато дебел бял сопол не vysmarkivayutsya, много неприятно и познато на почти всички. Това е постоянно запушен нос, недостиг на въздух, главоболие и множество други съпътстващи проблеми.