Nurofen

Описанието е актуално 09.11.2015

  • Латино име: Nurofen
  • ATX код: M01AE01
  • Активна съставка: Ибупрофен (ибупрофен)
  • производител: Farmasierra Manufacturing S.L. (Испания), Reckitt Benckiser Healthcare International Ltd. (Великобритания), E-Pharma Trento (Италия)

Състав на Nurofen

Съставът на Nurofen в таблетки включва активния компонент ибупрофен. Също така в състава има допълнителни компоненти: натриев цитрат дихидрат, натриева кроскармелоза, натриев лаурил сулфат, силициев колоиден диоксид, стеаринова киселина.

Гел Nurofen Тя съдържа част от ибупрофен като активна съставка, както и допълнителни вещества: хиетелоза, бензилов алкохол, натриев хидроксид, изопропилов алкохол, вода.

Форма на издаване

произведена таблетки Nurofen и гел. Таблетките са покрити с бяла обвивка, имат кръгла форма, двойно изпъкнали. Таблетките имат черно Nurofen надпис от едната страна. Нарязана таблетка бяла или почти бяла. В блистера могат да бъдат 6, 8, 10 или 12 таблетки.

Също така лекарството се предлага под формата на гел, който се прилага външно. Гелът е безцветен, прозрачен или леко опалесциращ. Това е хомогенно вещество, което има характерна миризма на изопропилов алкохол. Съдържа се в тръби от алуминий за 30, 50 или 100 g.

Фармакологично действие

Абстрактът показва, че Nurofen е нестероидно противовъзпалително лекарство. Той действа като противовъзпалително и облекчаване на болката означава. Антипиретичният ефект е по-слабо изразен. Активното вещество в организма селективно блокира COX-1 и COX-2.

Ибупрофенът инхибира синтеза на простагландини, които са медиатори на възпаление, болка, хипертермия.

Уикипедия предоставя информация, че лекарството има способността да стимулира производството на ендогенни интерферон. Следователно, той влияе положително върху функцията на имунната система и подобрява тежестта на неспецифичната защита на тялото, като действа като антипиретик и аналгетик.

Фармакокинетика и фармакодинамика

В тялото лекарството се абсорбира след 30-60 минути. След колко лекарството започва да действа, то не зависи от приема на храна. Той се забавя за дълъг период от време в синовиалните тъкани на ставата и не прониква в общата кухина. Протеинът се свързва до 90%. В цереброспиналната течност се отбелязват по-ниски концентрации на активното вещество. Той се екскретира основно с урина, малко количество от тялото се екскретира през червата.

Индикации за употреба

Определете такива индикации за употребата на Nurofen:

  • Ревматоидни заболявания (деформиране остеоартрит, ревматоиден артрит, Ревматизъм, анкилозиращ спондилит, обостряне подаграи други ревматоидни заболявания, при които има синдром на ставите);
  • синдром на изразена болка, който отбелязва поражението на периферната нервна система;
  • състояние треска при пациенти с инфекциозни и възпалителни заболявания;
  • Инфекциозно-възпалителен или болезнен процес при пациенти с аднексит, заболявания на органите за ОРТ, алгодисменорея;
  • със зъбобол, мигрена, от главоболие.

Маз Nurofen препоръчително е да се използват при следните заболявания и условия:

Противопоказания

Има някои противопоказания за възрастни пациенти и деца. Таблетките Nurofen не трябва да се пият в такива случаи:

  • улцеративни и ерозивни лезии на стомашно-чревния тракт в периода на екзацербация, болест на Crohn, пептична язва, улцерозен колит;
  • сърдечна недостатъчност;
  • артериална хипертония в тежка форма;
  • непоносимост към ацетилсалицилова киселина, пълна или непълна, при която уртикария, рин бронхиална астма, полипи на носната лигавица;
  • дефицит на глюкоза-6-фосфат дехидрогеназа;
  • заболявания на оптичния нерв, скотоми, амблиопия, нарушение на цветното виждане;
  • тежки нарушения на функцията на черния дроб и бъбречната функция;
  • хемофилия, както и други нарушения на коагулацията кръв;
  • Следоперативен период след присаждане на коронарна артерия;
  • влошаване на слуха, патология на вестибуларния апарат;
  • стомашно-чревно кървене;
  • интракраниални кръвоизливи;
  • последния триместър от бременността и кърмене;
  • възраст на дете под 6 години;
  • висока чувствителност към активното вещество и други съставки на лекарството.

Nurofen в таблетки трябва внимателно да се прилага при хора с дислипидемия, исхемична болест на сърцето, захарен диабет, цереброваскуларни заболявания, тежки соматични заболявания, заболявания на периферните артерии, цироза на черния дроб, бронхиална астма и други.

Гелът не трябва да се използва от хора, които страдат уртикария, бронхиална астма, ринит (ако тези симптоми се проявяват при приема на ацетилсалицилова киселина). Също така не се използва за деца под 12-годишна възраст, хора с висока чувствителност към компонентите на лекарството.

Странични ефекти

Ако лекарството се прилага от зъбобол на месечна или от температура от няколко дни, страничните ефекти практически не се наблюдават. При продължителна употреба на лекарството, тези нежелани реакции могат да се развият:

  • храносмилателната система: киселини в стомаха, повръщане, епигастрална болка, анорексия, метеоризъм, диария, ерозия и язви на стомашно-чревния тракт, суха мукоза, запек, болка в устата, хепатит, панкреатит, афтозен стоматит;
  • нервната система: безсъние, главоболие, сънливост, виене на свят, халюцинации, депресия, нарушено съзнание, възбуда;
  • сърдечно-съдовата система: тахикардия, сърдечна недостатъчност кръвното налягане;
  • хематопоетична система: тромбоцитопения, анемия, агранулоцитоза, тромбоцитопенична пурпура, левкопения;
  • пикочната система: бъбречна недостатъчност в остра форма, алергичен нефрит, цистит, полиурия, нефротичен синдром;
  • сензорни органи: влошаване на слуха, усещане за шум в ушите, замъглено зрение, диплопия, оток клепачи и конюнктиви, обратим неврит на оптичния нерв;
  • алергични прояви: сърбеж на кожата, уртикария, анафилактоидни реакции, ангиоедем, ексудативен еритем, треска, алергичен ринит, еозинофилия, токсична епидермална некролиза;
  • дихателната система: задух, бронхоспазъм;
  • други прояви: силно потене.

Ако пациентът отнема лекарството от дълго време, той може да развие улцерация на стомашно-чревната лигавица, вероятно кървене, зрително увреждане.

В случай на проявления на нежеланите реакции, описани по-горе, трябва да спрете приема на лекарството и да се свържете с специалист.

При прилагане на гела Nurofen могат да бъдат отбелязани като странични ефекти на леко зачервяване на кожата, усещане за изтръпване, изгаряне. В редки случаи е възможно бронхоспазъм, алергични реакции.

Инструкции за употреба Nurofen (Метод и дозировка)

Използвайте лекарството според указанията на лекар.

Таблетки Nurofen, инструкции за употреба

Средствата в таблетки за деца на възраст от 12 години и възрастни се предписват в доза от 200 mg 3-4 пъти на ден. Вземете хапчето след хранене. За да получите бърз ефект, дозата понякога се увеличава до 400 mg, трябва да се приема 3 пъти на ден. Ако Nurofen се предписва на деца на възраст от 6 до 12 години, трябва да се спазва следната доза: 200 mg не повече от четири пъти дневно. Това лекарство, подобно на капсулите Nurofen, се предписва само на деца с тегло 20 kg или повече. Интервалът трябва да бъде поне 6 часа. Ако през 2-3 дни от лечението пациентът не се чувства по-добре, трябва да посетите лекар.

Gel Nurofen, инструкции за употреба

Мехлемът се използва за външна употреба, той се показва само на пациенти след 12 години и на възрастни. Единична доза от лекарството е 50-125 mg ибупрофен, т.е. 4-10 cm гел. Използвайте лекарството може да бъде не повече от 4 пъти на ден, като интервалът между приложенията трябва да бъде най-малко 4 часа. Ако след две седмици на употреба не се отбелязва подобрение, лекарството трябва да бъде оттеглено. Разтрийте продукта в кожата, докато не се абсорбира напълно.

свръх доза

Предозирането на лекарството в таблетки може да доведе до сънливост, инхибиране на функциите на GI, главоболие, депресия, бъбрек и чернодробна недостатъчност в остра форма, метаболитна ацидоза, кървене, понижаване на кръвното налягане, брадикардия, тахикардия и други.

Ако дозата е превишена, е необходимо да се измие стомаха (методът е по-ефективен за един час след приемане на таблетките), да вземе активен въглен, да практикуват принудителна диуреза, алкално пиене и необходимото лечение. Ако пациентът покаже спазми, трябва да се вземат антиконвулсанти.

взаимодействие

Не приемайте едновременно Nurofen и Ацетилсалицилова киселина, както и други НСПВС. Ибупрофенът намалява антиагрегантния и противовъзпалителен ефект на ацетилсалициловата киселина. Също така при пациенти, които приемат ацетилсалицилова киселина като антитромбоцитен агент, след приемане на ибупрофен честотата на развитие се увеличава остра коронарна недостатъчност.

Рискът от кървене се увеличава, ако се приемат едновременно с нурофен и антикоагуланти, тромболитични средства.

Едновременното приложение на ибупрофен и цефоперазон, Цефамандола, пликамицин, цефотетан, валпроева киселина увеличава честотата gipoprotrombinemii.

Ибупрофен повишава плазмената концентрация циклоспорин, съответно, вероятността от хепатотоксични прояви се увеличава.

Едновременното приемане на циклоспорин и златисти препарати увеличава влиянието на ибупрофен върху процеса на синтеза на простагландин в бъбреците, вследствие на което се увеличава нефротоксичността.

Плазмената концентрация на ибупрофен се увеличава при едновременно прилагане на средства, които блокират тубулната секреция.

С едновременното приемане на индуктори на микрозомно окисление се получава хидроксилирано активно вещество метаболити, рискът от хепатотоксични прояви се увеличава.

Ибупрофен с едновременно приемане намалява хипотензивния ефект на вазодилататорите, натриуретичния ефект на хидрохлоротиазид и фуроземид.

Когато комбинираният прием на инхибитори на микрозомалното окисление намалява вероятността от хепатотоксични ефекти на ибупрофен.

Едновременното приемане на ибупрофен и урикосурни средства намалява ефективността на последното. Ибупрофенът също така повишава ефективността на анти-агрегатите, индиректните антикоагуланти, фибринолитиците.

Едновременната употреба на ибупрофен и пероралните хипогликемични лекарства води до увеличаване на ефекта от последното - инсулин и производни на сулфонилурея.

Когато се комбинират, нежеланите реакции се увеличават естроген, GCS етанол, минералкортикоидната.

Абсорбцията на ибупрофен намалява при едновременното приложение на колестирамин и антиациди.

Едновременното приложение на ибупрофен и метотрексат, литиеви препарати, Digoksina повишава концентрацията на последното в кръвта.

Аналгетичният ефект на лекарството активира кофеина.

Условия за продажба

Продадени без рецепта.

Условия за съхранение

Необходимо е да се защитят таблетките и гелът от деца, от достъп до влага, да се съхраняват при температура не по-висока от 25 ° С.

Дата на изтичане на срока

Специални инструкции

Производителят информира, че при продължителен прием на лекарството е необходимо да се наблюдават лабораторните параметри на периферната кръв и също така да се наблюдава функцията на бъбреците и черния дроб. Ако дадено лице проявява симптоми на гастропатия, внимателно наблюдение е важно, с каква цел езофагогастродуоденоскопия, лабораторни тестове на кръв, фекалии.

За прилагането на Нурофен в капсули и таблетки, рекламните или рекламните картини не трябва да бъдат ръководство. Преди да използвате продукта, важно е да се консултирате с лекар. Лекарят трябва да определи дали си струва да приемат таблетки Нурофен, от които те помагат във всеки отделен случай.

Ако пациентът трябва да направи определяне на 17-кетостероидите, Nurofen трябва да бъде анулиран 48 часа преди изследването.

По време на лечението не трябва да шофирате и да се занимавате с други дейности, които включват нуждата от концентриране на вниманието.

След като използвате лекарството под формата на гел, трябва да измиете добре ръцете си. Не оставяйте продукта да попадне в устните, в очите. Гелът не трябва да се прилага върху увредени участъци от кожата, върху кожата близо до очите и устните.

Ако има инцидентно поглъщане на Nurofen гела вътре, винаги трябва да се консултирате с лекар. В този случай може да има аномалии в храносмилателната система.

Аналози на нурофен

Аналози на това лекарство са лекарства, които съдържат ибупрофен като активна съставка. Това лекарство Бруфен, Нурофен Форте, ибупрофен, Ibyuuprofen-Verte, Ibuprom, Ibufen, Nurofen Ultracap и други.

Ibufen или Nurofen - което е по-добре?

Ibufen - лекарство, чийто основен компонент е също ибупрофен. Предлага се под формата на суспензия, така че се предписва на деца. Но във всеки конкретен случай зависи от лекаря да реши кое лекарство да избере.

За деца

При новородени и деца под 6-годишна възраст лекарството в таблетки е противопоказано. Деца от 6 до 12 години трябва да получат единична доза от 200 mg LS не повече от 4 пъти на ден.

Не се предписва гел за деца под 12 години.

С алкохол

При обсъждане на съвместимостта с алкохола на това лекарство, трябва да се отбележи, че алкохолът увеличава токсичния ефект на Nurofen. На свой ред етанолът увеличава тежестта на страничните ефекти на това лекарство. Ето защо, по време на лечението с алкохол е по-добре да се въздържи.

Нурофен по време на бременност и лактация

Дали е възможно да се пие Нурофен по време на бременност, зависи от срока на носене на плод. 1 и 2 тримесечие - периодът на приемане на лекарството е нежелан, но под наблюдението на специалист, все още може да се извърши лечение. В третия триместър ибупрофенът е противопоказан. Nurofen с кърмене назначава с повишено внимание. Когато кърмите, трябва да вземете хапчето само в съответствие със схемата, която специалистът определи.

Отзиви за Нурофен

Много от прегледите на Nurofen в таблетки показват, че лекарството е ефективно при различни видове болка. По-специално, тя помага при зъбобол, главоболие. Също така, агентът е ефективен като антипиретично лекарство. Тъй като страничните ефекти в прегледите най-често споменават проблеми с стомашно-чревния тракт и алергичните реакции. Прегледите на гела също показват, че лекарството е ефективно аналгетично лекарство. Съществуват обаче и рецензии, в които пишат за неефективността на лекарството за болки в гърба, и също така се споменава, че гелът премахва дискомфорта само за кратко време.

Цена Nurofen, откъде да купите

цена Nurofen в таблетки средно 175 рубли за 20 бр. Колко са таблетките, зависи от тяхното количество в опаковката. Купете опаковка 10 таблетки могат да бъдат с цена от 100 рубли.

цена гел Nurofen - средно 170 рубли. за опаковане 50 г. Цената на опаковане 100 г е на средно 300 рубли. Мехлемът може да се купи във всяка аптека без лекарско предписание.

"Nurofen гел": инструкции за употреба, указания, състав, аналози, прегледи

За лечение на патологии на мускулно-скелетната система и натъртвания на меки тъкани се използват локални агенти с противовъзпалително действие. Едно от ефективните лекарства е гелът "Нурофен". Инструкции за употреба го позиционира като мощен болкоуспокояващ, който се използва в различни области на медицината. Нека разгледаме по-подробно състава, характеристиките на приложението и обратната информация за това лекарство.

Общо описание

За облекчаване на болката и подуването съвременната фармацевтична индустрия предлага огромен брой различни средства. Възстановяването на свободата на движение ще помогне на наркотиците от категорията на НВМС. Те ефективно потискат развитието на неприятни усещания, премахват болката и възпаленията. За външна употреба, много експерти препоръчват употребата на Nurofen гел. Цената на лекарството е съвсем приемлива, въпреки факта, че той се произвежда от фармацевтични компании от Испания и Обединеното кралство.

Най-често нестероидни противовъзпалителни средства за локално приложение се използват при лечението на заболявания на мускулно-скелетната система. Те могат да бъдат предписани като част от комплексната терапия или като монотерапия. Гел "Нурофен" се е утвърдил като достатъчно ефективно местно средство за лекуване, способно да се справи със синдрома на болката от всякаква етиология.

Състав, форма на освобождаване

Гел Състав "Nurofen" е избран така, че да се осигури най-бърз ефект върху възпалителния цел, като същевременно се избягва системни ефекти върху тялото. Активният компонент се използва ибупрофен - известен нестероидно противовъзпалително средство, отнасящи се до категорията производни на фенилпропионова киселина. В 1 g от крайния продукт съдържа 50 mg ибупрофен.

Укрепване на терапевтичния ефект на основния компонент на спомагателните вещества, като бензил и изопропил алкохол, хиетелоза, натриев хидроксид.

Гелът има хомогенна структура и слаба миризма на изопропилов алкохол. След прилагане върху кожата препаратът не оставя белези и петна върху дрехите. Произвежда се в алуминиеви тръби от 30, 50 и 100 грама. Средната цена на нурофеновия гел варира от 230 до 300 рубли.

В какви случаи помощта ще помогне?

Локалната подготовка ефективно премахва усещанията за болка със средна интензивност. Активният компонент блокира COX-1 и COX-2, инхибира синтеза на възпалителни медиатори. Това ви позволява да използвате инструмента за различни патологии на опорно-двигателния апарат. Съгласно инструкциите, показанията на гела "Nurofen" за назначаването са следните:

  • миалгия;
  • артрит от ревматоиден и псориатичен тип;
  • ишиас;
  • остеоартрит;
  • леки наранявания на ставите;
  • синини;
  • анкилозиращ спондилит;
  • разтягане;
  • ишиас, бурсит;
  • болки в кръста;
  • подагра в острия стадий.

Външен агент, базиран на ибупрофен, често се използва при домашни, промишлени и спортни наранявания. Гелът е в състояние бързо да елиминира хиперемия, оток и синдром на болката. Ако има увреждане на целостта на кожата в мястото на нараняване, не прилагайте лекарството. Трябва също да се помни, че гелът подтиска само симптоматиката и изобщо не засяга причините за патологичното състояние. Ето защо обикновено се препоръчва употребата му в комбинация с други лекарства.

Противопоказания

Според инструкциите за употреба, Nurofen гел не може да се използва от всички пациенти. На първо място, лекарството е противопоказано в случаите, когато има непоносимост към някоя от съставките на лекарството. При изключително внимание, местно лекарство трябва да се използва от хора, които са свръхчувствителни към други нестероидни противовъзпалителни средства.

При наличие на рани и ожулвания продуктът се използва външно от производителя. Пациенти, които нямат гел като нередности в хемопоетични процеси, склонността към кървене, склонност към появата на алергични реакции. Не използвайте лекарството при бременни и кърмещи жени.

Прилагат ли се в педиатрията?

Мога ли да използвам Нурофен гел в детска практика? За деца това лекарство също е противопоказано. Тя може да бъде назначена само ако детето е на възраст над 12 години. Лекарството се използва за заболявания на ставите, натъртвания, увреждания на меките тъкани без да се компрометира целостта на епидермиса. Ако детето страда от бронхиална астма, алергичен ринит, полиноза, лекарството не се предписва.

Странични ефекти

В повечето случаи местният препарат на базата на ибупрофен се понася добре от пациентите и не предизвиква никакви негативни реакции на организма. Появата на нежелани реакции обикновено се свързва с наличието на свръхчувствителност към компонентите или неправилното прилагане на препарат. За развитието на нежелани реакции демонстрира симптоми като поява на обриви по кожата, парене, сърбеж, изтръпване, замаяност, тахикардия, ангиоедем, бронхоспазъм.

Някои симптоми се появяват при продължителна употреба на Nurofen гел. Инструкциите за употреба в такива случаи препоръчват да отмените по-нататъшното лечение с лекарство и да се консултирате със специалист.

Функции на приложението

Външната подготовка трябва да се прилага правилно в комплекс с други лекарства. Гелът не трябва да се прилага едновременно с лекарства от категорията на NVS, антикоагуланти, тромболитици. Предпазни мерки се използват при лечението на антидепресанти, хормонални медикаменти.

Дали наркотикът помага?

За да се елиминира болният синдром, свързан със заболявания на ставите, натъртвания и навяхвания на меките тъкани, има огромен брой наркотици. Най-популярни са тези, които се прилагат локално. Гел "Нурофен" има изразена терапевтична ефективност. Прегледите на хората, които го използват, за да спрат болката, предполагат, че наркотикът ви позволява бързо да възстановите двигателната активност. Най-ефективният инструмент ще бъде за слаби и умерени болки.

Не е необходимо да се надяваме помощта на лекарството за обостряне на патологиите на мускулно-скелетната система, придружена от силна болка. В такива случаи е показано, че се използват по-мощни лекарства под формата на инжекции.

Как да заменим гела "Нурофен"?

Аналозите на външната анестезия са доста лесни за повдигане, защото в аптеките има широк избор от лекарства със сходен терапевтичен ефект. Почти всички от тях показаха отлични резултати и активно се използват в медицинската практика. Специалистът обаче трябва да избере лекарството, което да отчита характеристиките на курса на заболяването и историята на пациента.

За ефективно заместване на гела "Нурофен" е възможно да се носят следните лекарства:

  1. Ибупрофен (мехлем, гел).
  2. "DOLOBENE".
  3. Voltaren Emulgel.
  4. "Диклофенак".
  5. "Indovazin".
  6. "Finalgel".
  7. "Dolgit" (гел).
  8. "Ketonal".
  9. "Apizartron".
  10. "Бързото гел".

При невралгия тези лекарства се предписват навсякъде. Те са в състояние бързо да спрат болката, да премахнат възпалението и да намалят отока на тъканите. Всяко лекарство има определени противопоказания, които трябва да се прочетат преди началото на лечението.

Маз и гел "Ибупрофен"

Средства за външно приложение "Ибупрофен" е най-евтиният аналог на гела "Нурофен". Цената на заместителя е само 55-70 рубли на опаковка.

Лекарството е на разположение под формата на мехлем и гел със същата активна съставка в състава. Нестероидни противовъзпалителни средства с аналгетичен ефект може да се използва в артрит, миалгия, радикулит, контузии, навяхвания, подагра. Гелът ще бъде най-ефективен при лека болка.

"Диклофенак"

Друга популярна и евтина медицина с аналгетичен ефект е Диклофенак. Той се произвежда в различни форми и се използва за огромен брой патологии на опорно-двигателния апарат. Като активно вещество се използва натриев диклофенак.

Лекарството се използва дълго време в медицинската практика и помага да се елиминира болният синдром, причинен от невралгия, лумбаго, възпалителни процеси в ставите, различни видове артрит.

За децата наркотикът може да бъде предписан за външна употреба още 6 години. Цената на аналога е 40-80 рубли. Цената ще зависи от дозирането на активния ингредиент в геловия състав.

"Апизартрон" или "Нурофен"?

Какво е по-добре да се използва със синдром на болката - маз "Апизартрон" или гел "Нурофен"? Инструкциите за използване на първото лекарство показват, че това е ефективен локален препарат, който има силен аналгетичен и противовъзпалителен ефект поради наличието на отрова от пчели в състава.

В допълнение, един от активните съставки е метил салицилат - вещество от групата NVS. Нанесете маз може да бъде за болки в меките тъкани, ставите, радикулита, остеоартрит, миалгия. Средната цена на Apizartron е 230-250 рубли.

Nurofen гел: инструкции за употреба

Nurofen е лекарство под формата на гел за локално приложение, който се използва за премахване на болка възпалителни мускул, гърба, ставите и нерви, както и повреди на елементите на опорно-двигателния апарат.

Ибупрофен - активно вещество Нурофен принадлежи към групата на нестероидни средства с противовъзпалителен ефект. Чрез химическа структура, това е производно на фенилпропионовата киселина. Механизмът на действие се дължи на способността му да неселективно инхибира активността на ензима циклооксигеназа, прекурсор на простагландини, които са основните връзки в патогенезата на възпалителния отговор.

Противовъзпалителното действие се дължи на намаляване на пропускливостта на кръвоносните съдове, подобряване на кръвообращението в микроваскулатурата, намаляване на освобождаването на медиатори на възпалението и подтискане на възпаление осигури енергия. Аналгетичната активност е свързана с инхибирането на синтеза на брадикинини, намаляването на способността му да причинява болка и намаляването на тежестта на възпалението. Има информация за способността на ибупрофен да стимулира биосинтезата на интерфероните, да осигури имуномодулаторни ефекти и да увеличи неспецифичната резистентност на организма.

При ревматоидните стави, Nurofen има преобладаващ ефект върху ексудацията и пролиферацията, бързо и силно намалява болката, подуването, сковаността и ограниченията на двигателя.

Наркотикът е излишен.

Форма на издаване и състав

Nurofen се предлага като безцветен гел, който е хомогенен в консистенция. Той има характерна миризма на изопропилов алкохол, съдържащ се като спомагателно вещество. Обемът на тръбата е 30, 50 и 100 g Съдържанието на активното вещество е 5%.

Производител Nurofen - Reckitt Benckiser Healthcare International Ltd. (Великобритания).

Индикации за употреба

  • ставен синдром с периодично обостряне на подагра;
  • ревматични, псориатични, дегенеративни лезии на ставите;
  • хомеро-капсуларен периартрит;
  • анкилозиращ спондилит;
  • деформиране на остеоартрита;
  • остеохондроза с радикулопатия;
  • болка в мускулите на ревматичен и друг генезис;
  • тендинит, тенсосиновит, бурсит и други възпалителни процеси в меките тъкани;
  • лумбаго;
  • ишиас;
  • спортни, промишлени, битови травматични наранявания, които не са съпроводени с увреждания на кожата, като изкълчвания, навяхвания или разкъсвания на мускулите и сухожилията, натъртвания, посттравматично подуване.

Противопоказания

Лекарството е противопоказан при наличие на свръхчувствителност към него, както и склонността към алергични реакции към група ацетилсалицилова киселина и техни производни, проявява астма, ринит или уртикария. Не се прилага при педиатрична практика за лечение на деца под 12 години. Не прилагайте върху кожата, ако нейната цялост е нарушена.

Nurofen гел може да се използва само с грижа взети в нарушение на бъбречна или чернодробна функция, патологии на храносмилателната система, както и ринит, уртикария, назална полипоза. Специално внимание е необходимо, когато се използва в периода на лактация и по време на бременност.

Дозиране и администриране

Гелът се нанася с лента с дължина от 4 до 10 см и се разтрива, докато се абсорбира напълно. Многократно може да се използва с интервал от 4 часа, но не повече от 4 пъти на ден. След употреба, измийте добре ръцете.

Ако симптоматиката на заболяването не намалява или, напротив, се влошава, след 14 дни лечение Nurofen трябва да бъде преустановен и да бъде консултиран с лекар.

На гърлото на тръбата има предпазно фолио, което трябва да се провери за целостта преди първата употреба. За отварянето му на външната повърхност на капака има специално устройство.

Странични ефекти

При прилагане на гела в редки случаи може да има слаба локална хиперемия, изгаряне или изтръпване. В случай на индивидуална чувствителност е възможно да се развие бронхиална алергия или спазъм.

Ако има някакви нежелани ефекти на гела, се препоръчва да спрете употребата на лекарството и да се консултирате с специалист.

Специални инструкции и лекарствени взаимодействия

  • приемането на лекарства, ако чернодробната активност е ненормална, трябва да се прави с повишено внимание;
  • с бъбречна дисфункция, приемането е възможно само ако се вземат предпазни мерки;
  • В периода на кърмене и по време на бременност е възможна употребата, но само при спазване на предпазливост;
  • Всеки път след нанасянето на гела, трябва внимателно да си миете ръцете;
  • трябва да внимавате да не получите лекарство в очите и устата, върху увредената кожа. Ако въпреки това гелът се появи вътре, може да има нежелани ефекти от храносмилателния тракт, в резултат на което е необходимо да се изплакне устната кухина и да се потърси медицинска помощ;
  • лекарствени взаимодействия не са описани. Комбинацията на лекарството с други представители на групата на ацетилсалициловата киселина най-вероятно може да увеличи риска от странични ефекти.

Аналози на гел за нурофен

Аналозите на нурофена в гела се представят като препарати с един компонент и комбинирани лекарствени форми. Към препаратите, съдържащи само ибупрофен, се отнасят:

  • Долгит. Предлага се под формата на крем и гел. Обемът на епруветката е 20, 50 и 100 g. За разлика от Nurofen, той е противопоказан в третото тримесечие на бременността, както и при дерматит. Производител: Dolorgiet (Германия);
  • Ибупрофен гел 5% от 20, 30, 50 и 100 g в епруветката. Произвежда се от руския производител Vertex. Също така е противопоказано през третото тримесечие, но когато се използва с повишено внимание, е разрешено за употреба в детска практика от 1 година;
  • Ибупрофен гел за 20, 50 и 100 g. Производството принадлежи на LLC Ozone.

Комбинираното лекарство на базата на ибупрофен се нарича Dip Rilif. Произвежда се в туба на 15, 30, 50 и 100 гр. Съставът включва и ментол. Той предизвиква локален дразнещ ефект, чрез който бързо се развива аналгетичният ефект. Лекарството не може да се използва от бременни и кърмещи жени, както и деца под 14 години. Производство: Mentholatum Company Limited (Великобритания).

Условия за съхранение

Nurofen гел трябва да се съхранява при стайна температура, защитена от достъп на деца. Подходящ е за употреба в продължение на 3 години от датата на издаване.

Цената на Nurofen гел

Средната цена на гела Нурофен в аптеките в Москва е:

  • 50 г - 147-338 рубли.
  • 100 г - 258-353 рубли.

Нурофен гел - официалната инструкция за употреба

Регистрационен номер:

Международно непатентно наименование (INN): ибупрофен

Химично наименование: (RS) -2- (4-изобутилфенил) пропионова киселина.

Формуляр за дозиране: гел за външно приложение 5%.

описание: Бистър или леко опалесциращ безцветен, равномерен гел с характерна миризма на изопропилов алкохол.

структура:

В Nurofen 100 г силикагел съдържа: Активна съставка - ибупрофен - 5 г, помощни компоненти: хидроксиетилцелулоза, натриев хидроксид, бензилов алкохол, изопропилов алкохол, вода.

Фармакотерапевтична група: нестероидно противовъзпалително лекарство (НСПВС).

ATX код: M01AE01

Фармакологично действие

Наркотикът се отнася до НСПВС. Той има локален обезболяващ и противовъзпалителен ефект. Механизмът на действие на ибупрофен се дължи на инхибирането на синтеза на простагландини - медиатори на болка и възпаление.

Индикации за употреба

Мускулна болка, болки в гърба, артрит, увреждане на връзки, навяхвания, спортни травми, възпаление и невралгия.

Противопоказания

  • свръхчувствителност към ибупрофен или към компонентите на лекарството, ацетилсалицилова киселина или други НСПВС;
  • бронхиална астма, уртикария, ринит, предизвикана от прием на ацетилсалицилова киселина (салицилати) или други НСПВС;
  • Детска възраст (до 12 години)

С повишено внимание - при наличие на съпътстващи заболявания на черния дроб или бъбреците; стомашно-чревен тракт; при бронхиална астма, уртикария, рените, полипи от мукозен нос; бременни и кърмещи жени

Дозиране и администриране

Само за външна употреба.
Когато използвате тръбата за първи път: След отваряне на капака проверете дали предпазното фолио не е повредено.
Развийте капака и отворете защитното фолио на гърлото на тръбата, като използвате специален инструмент върху външната повърхност на капака, като натискате капака върху фолиото.
Nurofen е предписан за възрастни и деца над 12-годишна възраст.
Екструдира от тръбата в ръцете на cm формулировка 4-10 (еквивалентни на около 50-125 мг ибупрофен) и внимателно се търка кожата до пълна абсорбция.
Повторното използване на лекарството трябва да бъде след 4 часа и не повече от четири пъти за 24 часа.
След като използвате лекарството, измийте добре ръцете си.
Ако симптомите продължават или се влошават или ако няма подобрение след 2 седмици употреба, спрете лечението и се консултирайте с лекар.
Избягвайте да получавате гел от Nurofen в очите и устните.
Не нанасяйте гел върху повредени области на кожата, области около очите и устните.
Измийте добре ръцете след прилагане.
В случай, че наркотикът е погълнат случайно, изплакнете устата си и се консултирайте с лекар. Ако получите Nurofen гел вътре, лекарството може да предизвика стомашно-чревно разстройство.

Странични ефекти

Леко зачервяване на кожата, усещане за изгаряне или изтръпване на мястото на прилагане на гела. Много рядко (с повишена чувствителност към съставките на лекарството) - алергични реакции, бронхоспазъм.
Ако възникнат нежелани реакции, спрете да приемате лекарството и се консултирайте с лекар.

свръх доза

Не са наблюдавани случаи на предозиране на гел за Nurofen.

Взаимодействия с други лекарства

лекарствено взаимодействие Nurofen гелова форма с други лекарства не е описан (дори когато се прилагат локално ибупрофен е системен и теоретично, едновременното използване Nurofena гела с други НСПВС може да влоши страничните ефекти).

Форма на издаване

Картонената кутия съдържа тръба с 20, 30, 50 или 100 г гел с инструкции за употреба.

Условия за съхранение

Да се ​​съхранява при температура не по-висока от + 30 ° C, недостъпна за деца!

Дата на изтичане на срока

3 години.
Не използвайте лекарството с изтекъл срок на годност.

Почивка от аптеки

производител:

Отклонения Heathskar International, Nottingham, NG2 3AA, Великобритания, произведени от Farmaciere Manufacchuring SL, Испания

Адрес на представителството на LLC "Buts Halskar":

Русия 125009 г.Москва
Ул.Тверская 16/2,

NUROFEN EXPRESS

НСПВС за външна употреба

◊ Гел за външна употреба прозрачна или леко опалесцентна, безцветна, еднородна, с характерна миризма на изопропилов алкохол.

100 gибупрофен 5 g

Помощни вещества: хиеелолиза - 1,8 g, натриев хидроксид QS - 0,93-1 g, бензилов алкохол - 1 g, изопропанол - 5 g, пречистена вода - 86,2 g.

30 г - алуминиеви тръби (1) - картонени кутии.
50 г - алуминиеви тръби (1) - картонени кутии.
60 г - алуминиеви тръби (1) - картонени кутии.
100 г - алуминиеви тръби (1) - картонени кутии.
120 г - алуминиеви тръби (1) - картонени кутии.
150 г - алуминиеви тръби (1) - картонени кутии.
180 г - алуминиеви тръби (1) - картонени кутии.
200 г - алуминиеви тръби (1) - картонени кутии.

НСПВС за външна употреба. Има двойно действие: аналгетично и противовъзпалително.

Ибупрофен, който е производно на пропионовата киселина, блокира безразборно COX-1 и COX-2, който инхибира синтеза на простагландини - медиатори на болка, възпаление и хипертермия.

Гелът е лесен за нанасяне и бързо се абсорбира в кожата. Когато се прилага върху кожата, гелът има допълнителен охлаждащ ефект, дължащ се на бързото изпаряване на бензиловия алкохол, съдържащ се в състава.

След прилагане върху кожата, ибупрофен се открива в епидермиса и дермата след 24 часамакс в кръвната плазма ибупрофен с локално приложение е 5% ниво Смакс когато ибупрофен се прилага перорално. Клинично значима системна абсорбция едва се наблюдава.

Той се метаболизира в черния дроб. Той се екскретира от бъбреците (в непроменена форма - не повече от 1%) и в по-малка степен от жлъчката.

Като локален аналгетик и противовъзпалителен агент при следните условия:

- увреждане на връзки, навяхвания;

- наличие в историята на реакции на свръхчувствителност (бронхиална астма, ринит, уртикария, оток на Quincke), провокирани от приема на ацетилсалицилова киселина или други НСПВС;

- нарушаване на целостта на кожата на мястото на приложение (включително заразени ожулвания и рани, мокър дерматит, екзема);

- Деца и юноши до 14 години;

- III триместър на бременността;

- Свръхчувствителност към компонентите на лекарството или към други НСПВС.

C предпазливост се използва при пациенти с бронхиална астма или алергични заболявания в острата фаза или историята (евентуално бронхоспазъм), бъбречна недостатъчност, чернодробна недостатъчност, язва на стомаха (включително история), ентерит, колит, хеморагичен диатеза, в I и II три месеца от бременността, периода на кърмене.

Лекарството е предназначено за външна употреба.

Задайте гел възрастни и деца над 14-годишна възраст.

Когато използвате тръбата за първи път, е необходимо да отворите капака и да се уверите, че предпазното фолио на гърлото на тръбата не е повредено. Отворете фолиото, като го натиснете до външната страна на капака.

Стиснете 4-10 cm от лекарството от епруветката (еквивалентно на приблизително 50-125 mg ибупрофен) и внимателно разтрийте гела в кожата, докато не се абсорбира напълно.

Непосредствено след употребата на продукта, трябва да измиете ръцете си.

Повторно прилагане на гела не трябва да е по-рано от 4 часа. Не използвайте лекарството повече от 4 пъти дневно. Максималната дневна доза е 500 mg. Не превишавайте посочената доза.

Ако симптомите продължават или се влошават през двете седмици от лечението, преустановете лечението и се консултирайте с лекар.

Честотата на нежеланите реакции се оценява въз основа на следните критерии: много често (≥1 / 10), често (от ≥1 / 100 до 1/10 000), честотата не е известна (честотата не може да бъде определена въз основа на наличните данни).

Следващите нежелани реакции са наблюдавани при краткотрайно приложение на ибупрофен в доза, не по-голяма от 500 mg дневно. При лечението на хронични заболявания и при продължителна употреба могат да възникнат и други странични реакции.

От имунната система: честота е неизвестни - реакции на свръхчувствителност (неспецифични алергични реакции и анафилактични реакции) от реакцията на дихателните пътища (астма, включително обостряне, бронхоспазъм, диспнея, диспнея), кожни реакции (сърбеж, уртикария, пурпура, ангиоедем, ексфолиативни и булозни дерматози, включително токсична епидермална некролиза (синдром на Lyell), синдром на Stevens-Johnson, еритема мултиформе).

От храносмилателната система: честота неизвестна - коремна болка, диспепсия.

От пикочната система: честота неизвестна - нарушена бъбречна функция.

Ако се появят нежелани реакции, незабавно преустановете употребата и се консултирайте с лекар.

Вероятността от случайно предозиране на лекарството под формата на гел е минимална. При деца симптомите на предозиране могат да се проявят след приемане на дозата над 400 mg / kg телесно тегло. При възрастни дозо-зависимият ефект от предозирането е по-слабо изразен. T1/2 лекарството с предозиране от 1,5 до 3 часа.

симптоми: ако лекарството е било случайно погълнато, може да възникне главоболие, повръщане и понижаване на кръвното налягане.

лечение: стомашен лаваж (само до един час след приложението), приемане на активен въглен, алкална напитка, принудителна диуреза, симптоматична терапия.

В същото време с повишено внимание трябва да се използват следните лекарства: антикоагуланти и тромболитични лекарства, антихипертензивни лекарства, ацетилсалицилова киселина, други НСПВС.

Трябва да се има предвид, че дори при локално приложение на ибупрофен системният му ефект не може напълно да бъде изключен и теоретично при едновременното приложение на Nurofen Express с други НСПВС страничните ефекти могат да се увеличат.

Избягвайте контакт с очите, устните и други лигавици, повредени участъци от кожата.

Не използвайте Nurofen Express гел в комбинация с оклузивен (херметически) медицински превръзка.

Избягвайте излагането на слънчева светлина в зоната на приложение.

Въздействие върху способността за управление на превозни средства и управление на механизмите

Лекарството не засяга дейности, изискващи повишена концентрация на внимание и скорост на психомоторни реакции (движещи се превозни средства или контролни механизми).

Противопоказна употреба на лекарството през III триместър на бременността. Избягвайте употребата на лекарството в I и II триместър на бременността, ако е необходимо, употребата на лекарството трябва да се консултира с лекар.

Съществуват доказателства, че ибупрофенът може да проникне в кърмата в малки количества без каквито и да било негативни последици за здравето на бебето, така че обикновено няма нужда да спрете кърменето за кратко време.

Ако е необходимо дълго време да вземете лекарството, трябва да се консултирате с лекар, за да разрешите проблема с спирането на кърменето за периода на употреба на наркотици.

Лекарството е противопоказано при деца под 14-годишна възраст.

С повишено внимание прилагайте лекарството за бъбречна недостатъчност.

C предпазливост приложете лекарството при чернодробна недостатъчност.

Лекарството е одобрено за използване като извънборсов продукт.

Лекарството трябва да се съхранява на място, недостъпно за деца, при температура не по-висока от 25 ° С. Срок на годност - 3 години.

Nurofen гел: инструкции за употреба

Нурофен гел, в международната класификация на ибупрофен принадлежи към групата на нестероидните противовъзпалителни средства. Произведено от Healthcare International под формата на гел за външно приложение, който представлява бистър (безпоравен) безцветен хомогенен гел с характерна миризма на изопропилов алкохол.

100 грама гел съдържат: активно вещество - ибупрофен с доза от 5 грама, а помощните вещества са: натриев хидроксид, хидроксиетил целулоза, изопропил и бензил алкохоли, водата се пречиства до необходимия обем.

Гелът се поставя в епруветки с различни обеми. Тръбата с гел е приложена в инструкцията за опаковане от картон.
Според неговото фармакологично действие Nurofen гел е НСПВС. Поради състава си той може да упражнява локално противовъзпалително и в същото време аналгетично действие.

Активното вещество ибупрофен има способността да инхибира синтеза на простагландини, които са медиатори на възпалението и появата на болка.

свидетелство

Нурофеновият гел се използва, когато е необходимо да се премахне болката с различна локализация. Включително такива като болки в гърба (вертеброгенни болкови синдроми), в мускулите, както и при невралгия.

Използва се като противовъзпалително средство за артрит, възпаление в случаи на навяхвания или наранявания на лигамент в резултат на спортни травми.

Противопоказания

Противопоказание за употребата на лекарството е появата на повишена реакция на тялото към ибупрофен или към други компоненти на лекарството.

Не прилагайте, ако пациентът има бронхиална астма, уртикария или ринит, предизвикани от употребата на ацетилсалицилова киселина (салицилати), както и други НСПВС.

Да не се използва при педиатрията при млади пациенти (до 12 години). Когато се използва Nurofen, ако има анамнеза за пациента с GI, чернодробно или бъбречно заболяване, и когато лекарството се използва при бременни и кърмещи жени, трябва да се контролира и предпазва.

Метод на приложение

Трябва да се помни, че наркотикът е предписан на възраст над 12 години. Нурофеновият гел се използва само външно.

Когато използвате тръбата за първи път, проверете целостта на предпазното фолио. При отвиване на капака е необходимо да отворите предпазното фолио на гърлото на тръбата, като използвате специално устройство, разположено върху външната повърхност на капака, като притискате капака върху фолиото за тази цел.

Когато се прилага, изцедете гел от 4 и 10 см (което съответства на дози от 50-125 мг ибупрофен), след което се втрива в кожата, докато се абсорбира. Повторното триене се препоръчва след 4 часа. Лекарството не трябва да се използва повече от четири пъти на ден. След като използвате Нурофен, трябва да измиете добре ръцете си.

В ситуацията, ако симптомите не изчезнат, а дори и повече усложнява, или няма подобрение след 2-седмичен период на прилагане, се изисква спиране на лечението и съвет за лечение от Вашия лекар.

В случай на случайно поглъщане на лекарството вътре, изплакнете устата си и се консултирайте с лекар, тъй като ако получите Nurofen гел вътре, може да има стомашно-чревно разстройство.

Странични ефекти

Нежеланите реакции могат да се проявят като зачервяване на кожата, усещане за парене, изтръпване на мястото на приложение. Рядко, ако има повишена чувствителност към лекарството, може да има алергични реакции, включително бронхоспазъм.

В този случай трябва да спрете употребата и да се свържете с Вашия лекар.

свръх доза

Няма известни случаи на предозиране на гел за Nurofen.

Специални инструкции

Лекарствени взаимодействия Нурофеновият гел с други средства не е описан. В същото време, въз основа на факта, че дори когато се прилагат локално ибупрофен има системни ефекти, теоретично е възможно да се приеме, че могат да се появят повишени странични ефекти, когато се използва в комбинация с други НСПВС гел.

При използване на Nurofen гел, трябва да се внимава да не се прилага гел върху увредената кожа, както и кожата около устните и особено очите.

След употреба, измийте добре ръцете.

Условия за съхранение

Допуска се лекарството да се съхранява при температура не по-висока от 30 ° C и недостъпна за деца. Срокът на годност не трябва да надвишава 3 години.

аналози

Аналозите на нурофеновите гел са други местни форми на ибупрофен, като Dolgit, Ibuprofen-Verte и др.

Нурофен гел се прилага без рецепта. Средните цени са:

  • Опаковане 50 грама 160-182 рубли.
  • Опаковка 100 грама 325-348 рубли.

Самообработването е опасно. Представете се само кратка инструкция за употреба, прочетете пълната версия преди употреба и се консултирайте с лекар!

Може Също Да Харесате

Полезни съвети: как да лекувате настинките правилно, когато кърмите

Въпросът за това как за лечение на настинка по време на кърмене да поиска всяка кърмеща майка, или които вече са договорени това остро респираторно заболяване или се страхува от външния му вид.

Антивирусни лекарства за настинки за деца и възрастни

Когато се проявят първите признаци на настинка, лекарите препоръчват да се вземат антивирусни лекарства. Тези средства принадлежат към група лекарства, които се използват за терапевтични и превантивни цели.